Luiz Ejlli Me Ty Tekst

Luiz Ejlli Me Ty Tekst/Lyrics

Nuk e besoja se do mundesha nje dite
Nuk e besoja t’a shikoja dashurine
Nuk e besoja se do falja cdo ndjesi
E te mendoja veq per ty per ty cdo dite.

Ne sy u pame, me ty sot jam
me dridhet shpirti kur afer t’kam
Nojhere t’merzis, nojhere t’lendoj
Me ty marr fryme me ty jetoje.
Ne sy u pame, me ty sot jam
me dridhet shpirti kur afer t’kam
Nojhere t’lendoje, gaboj, t’lendoje…

Ref:
Veq du me t’majte ne krahe
E me t’thane sa shume te du
T’lutem merri syte e mi
Shikoje veten ti te une
Veq du me t’majte ne krahe
Me te majte dhe me t’shtrengu
T’a degjosh ti zemren time
Se ka shume per me tregu.

Te dua dhe kur mbane inat
Te dua dhe kur me rri larg
Te dua dhe kur ti nuk fal
Te dua cdo dite e cdo nate
Te dua dhe kur me urren
Te dua kur vetem me len
Te dua dhe kur ti nuk fal
e une pas teje vij si i marre.

Ne sy u pame, me ty sot jam
me dridhet shpirti kur afer t’kam
Nojhere t’merzis, nojhere t’lendoj
Me ty marr fryme me ty jetoje.
Ne sy u pame, me ty sot jam
me dridhet shpirti kur afer t’kam
Nojhere t’lendoje, gaboj, t’lendoje…

Ref:
Veq du me t’majte ne krahe
E me t’thane sa shume te du
T’lutem merri syte e mi
Shikoje veten ti tek une
Veq du me t’majte ne krahe
Me te majte dhe me t’shtrengu
T’a degjosh ti zemren time
Se ka shume per me tregu.