PONI x Petro Xhori x Gold AG Bylbyl Lyrics

PONI x Petro Xhori x Gold AG Bylbyl Lyrics

Syte e mija sot po qajne,
nga lumturija qe m’ke dhon.
Perpara teje sot une jam,
pasha jeten te kam shpirt, te kam xhan.

Refreni:
Eeeee hopa
Ah bylbyl, ah bylbyl knoje kengen e dashnise.
Ah bylbyl, ah bylbyl merr nje valle t’shqiptarise.

Lotet s’munda ti mbaja,
kur te dera m’ka sjell daja.
Gati me eshte bere dhe paja,
per tek ty zemer, tek ty.

Sa t’veshtir zemra e paska,
qe nga nona sot u ndajka.
Paska qene e shkrujt nafaka,
jam per ty, e je per mu.

Aaa ma do shpirti, aaa ma do xhani,
aaa zemra ndali, per kte djalin, djalin, djalin.

Ah bylbyl, ah bylbyl knoje kengen e dashnise.
Ah bylbyl, ah bylbyl merrja valles shqiptarise.

Fluturo bylbyl neper Kosove e ne Shqipni,
se zonin e embel po du me ta ni.
Vnoje doren n’zemer, kqyre qysh po re,
kjo e verteton se ti mrena je.

Ti je komandanti e une jam shef,
kam me t’dash gjithmone edhe n’zor edhe n’qef.
N’frymen e funit ne kjofsha me ty,
ty t’kam dashni, je nona e fmive t’mi.

Aaa ma do shpirti, haa ma do xhani,
aaa zemra ndali, per kte djalin, djalin, djalin.

Ah bylbyl, ah bylbyl knoje kengen e dashnise,
Ah bylbyl, ah bylbyl merr nje valle t’shqiptarise.

Lyric: Petro Xhori, Gold AG & Rioo
Music: Petro Xhori & Alsked Rrenja
Arrangement: Alsked Rrenja
Mix: Xhumill
Master: Johan Bejerholm